Dzisiaj jest Niedziela 05.04.2020 20:27:07
Światowy Dzień Serca
 


AKTUALNOŚCI

***


W niedzielę, 29 września 2019 r. na Rynku w Katowicach odbyły się Centralne Obchody
Światowego Dnia Serca.


Program na scenie i liczne atrakcje wokół sceny rozpoczęły się od godz.12:00. Remigiusz Rączka zaprosił uczestników do swojego kulinarnego namiotu. W programie artystycznym wystąpili Grzegorz Halama i zespół
4Dreamers. Byli z nami również aktorka Monika Mazur znana z serialu „Na sygnale”, aktor Jacek Rozenek oraz ultramaratończyk August Jakubik. Rozmowy na scenie prowadzili Monika Zamachowska i Aleksander Sikora. Na zakończenie Światowego Dnia Serca wystąpił SŁAWOMIR.

Podczas obchodów, w ramach bezpłatnych badań prowadzonych przez partnerów Dnia Serca,
zostało przyjętych i poddanych badaniom oraz konsultacjom kardiologicznym i dietetycznym
blisko 1500 osób.

***


Centralne Obchody Światowego Dnia Serca
odbyły się 18 września 2016 r. w Warszawie na Podzamczu nad Wisłą
w godzinach od 10:00 do 18:00 i przebiegał pod hasłem POLACY MAJĄ SERCE.
Podobnie jak w latach ubiegłych impreza miała charakter rodzinnego pikniku o charakterze edukacyjnym. Odwiedzający mogli zwiedzić 4 arterie, które prowadziły do „serca imprezy”, sceny głównej:

„GOTUJ Z SERCEM” zostało przygotowane dla tych, którzy chcieli poznać tajniki zdrowej diety, porozmawiać z dietetykiem, skosztować przygotowanych tam smakołyków oraz zrobić zakupy na ekologicznym targu. Z kolei arteria „ZADBAJ O SERCE” umożliwiła przybyłym gościom wykonanie szeregu badań diagnostycznych; „AKTYWNE SERCE” natomiast to promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, uczestnicy mogli obejrzeć m.in. pokazy gimnastyczne, posłuchać rozmów ze znanymi sportowcami i zasięgnąć porad fizjoterapeutów. W strefie „CZULEJ DLA SERCA” zaprezentowane zostały metody radzenia sobie z różnymi emocjami oraz treningi relaksacyjne.

Moc przygotowanych atrakcji oraz ciekawe bloki tematyczne i porady ekspertów przyciągnęły na warszawskie Podzamcze duże grono uczestników.

Firmą odpowiedzialną za organizację COŚDS 2016 byłat:
G-PHARMA Consulting, osoby do kontaktu :
Marta Siekierska Marketing Director m.siekierska@gpharma.pl
Joanna Betlej Marketing Project Leader j.betlej@gpharma.pl


www.swiatowydzienserca.pl

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:

  

  

  

  

  

  

***


Światowy Dzień Serca – centralne obchody, Łódź, 27.09.2015

Tegoroczne hasło: Z SERCEM, ŻYJ, PRACUJ I BAW SIĘ.

Hasło międzynarodowe: Creating heart-healthy environments.

Centralne obchody Światowego Dnia Serca odbyły się w niedzielę 27 września w Pasażu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej. Organizatorem było Polskie Towarzystwo Kardiologiczne oddział łódzki. Głównym celem organizowanego po raz 15ty Światowego Dnia Serca było zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promowanie zdrowego stylu życia. Tegoroczne obchody w Łodzi wsparli m.in.: Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, Łódzkie Centrum Wydarzeń i Fit Fabric.


Organizatorzy zaplanowali atrakcyjny program na cały dzień. O godzinie 11:00 sprzed sceny wystartowała grupa rowerowa, inaugurując tym samym „Sztafetę Serca”. Przejazd grupy odbył się dzięki zaangażowaniu www.rowerowalodz.pl. O godzinie 12.00 wyruszyła grupa pod opieką Przemka Stupnowicza - Mistrza Polski w Nordic Walking i Wicemistrza Świata w Nordic Walking na 20 km. Do grupy dołączyła Patrycja Kolasińska, Mistrzyni Polski w Nordic Walking. Planowana trasa zajęła około półtorej godziny.

Dzień Serca to przede wszystkim edukacja na temat profilaktyki chorób serca. W tym dniu zachęcaliśmy do skorzystania z bezpłatnych badań, które odbyły się dzięki zaangażowaniu sponsora głównego Polfy Warszawa z grupy Polpharma, producenta leku Acard oraz sponsora głównego medycznego firmy Servier Polska.

Organizatorzy z oddziału łódzkiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zachęcali do badań: ciśnienia, EKG, poziomu cholesterolu i innych.

O zdrowiu najlepiej rozmawiać przy dźwiękach muzyki i rytmach tanecznych. Na scenie głównej wystąpili artyści zaproszeni dzięki zaangażowaniu m.in. Fundacji 3. Piętra, Jazz In Łódź, studia wokalnego Accantus, Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. W rozmowy na temat serca z Marzeną Rogalską włączyli się m.in. Szymon Majewski, Mariola Bojarska-Ferenc oraz eksperci z PTK. Wystąpił również najszybszy raper na świecie MC Silk, który W ramach kampanii edukacyjnej dotyczącej migotania przedsionków i udaru mózgu, nagrał klip „MC Silk feat. PTK” we współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym.

Centralne Obchody Światowego Dnia Serca w Łodzi zakończył o godz. 17:00 występ popularnej wokalistki Margaret, znanej z debiutanckiego singla „Thank You Very Much”.

Wsparcie sponsorskie:
Boehringer Ingelheim, Medtronic, Marinex
Partnerzy:
Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Fumed, Fundacja Mamy Serce, Fundacja Serce Dziecka, Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjacioł, Niania 24,
Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, Zofka Staszek, Konsalnet
Sponsorzy nagród:
Herbapol, Delia
Partnerzy medialni:
Gazeta Wyborcza z dodatkiem Tylko Zdrowie, Gazeta Wyborcza Łódź, Puls Medycyny, magazyny Żyjmy Dłużej i Zdrowo i Aktywnie, wydawnictwo Zwierciadło oraz Radio Łódź.
Producent:
BC MFD Media Communications.

Program i więcej informacji: www.dzienserca.com.pl; www.dzienserca.fumed.pl, FB


  

  

  

  

  

  

  

 


***


Światowy Dzień Serca – centralne obchody, Zakopane, 28.09.2014

Pamiętaj o sercu, Miej serce dla serca, Zawalcz o swoje serce to hasła przewodnie Światowego Dnia Serca obchodzonego w 2014 r.

Głównym celem tegorocznych obchodów była profilaktyka chorób układu krążenia oraz propagowanie wiedzy na temat rozpoznawania i leczenia chorób serca.

W bieżącym roku Uroczystości Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca odbyły się w stolicy polskich Tatr, Zakopanem. Organizatorem wydarzenia był Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, któremu wsparcia udzielił Instytut Kardiologii Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Urząd Miasta Zakopanego.

 
   
  
   
  
   
  
   
  
   
  
   
  
   
 

Zdjęcia pochodzą ze strony Collegium Medicum UJ.