Dzisiaj jest Środa 01.04.2020 09:41:02
Prof. Antoni Dziatkowiak – doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uczelni, które odbyło się 28 listopada br., tytuł honorowy doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odebrał prof. Antoni Dziatkowiak – wybitny kardiochirurg, nauczyciel wielu pokoleń studentów i lekarzy, dla którego walka o zdrowie pacjenta była zawsze na pierwszym miejscu.

Promotorem w przewodzie doktorskim o nadanie tytułu doktora honoris causa był prof. Jarosław Drożdż, Kierownik II Kliniki Kardiologii, Katedry Kardiologii, Kardiochirurgii i Chorób Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, recenzentem – prof. Jacek Różański, Konsultant Krajowy w dziedzinie kardiochirurgii.

Obok przedstawicieli wiodących ośrodków kardiologicznych i kardiochirurgicznych, rodziny i przyjaciół Laureata, uroczystość zaszczycili m. in.:
prof. Marian Zembala, były Minister Zdrowia,
prof. Dariusz Gawin, Prorektor ds. innowacji i rozwoju Politechniki Łódzkiej,
prof. Kazimierz Widenka, Prezes Klubu Kardiochirurgów Polskich.

W szczególnej laudacji prof. Drożdż podsumował listę zasług i osiągnięć prof. Dziatkowiaka, jako niekwestionowanego autorytetu, wybitnej osobowości, wielkiego lekarza.

Profesor Antoni Dziatkowiak pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w latach 1989-92, 1992-95, 1995-98, był także członkiem ZG PTK w kadencjach: 1980-83, 1983-86, 1986-89.

Prof. Dziatkowiak, w pełnym osobistych refleksji i wspomnień podziękowaniu, kilkakrotnie zwracał uwagę na silny związek z miastem i Uczelnią, która obok zawodowych doświadczeń, przyniosła niezapomniane wrażenia i przyjaźnie na lata.

Pełna wzruszeń uroczystość, uśmiech i pogoda ducha Laureata z pewnością zapiszą się w pamięci wszystkich obecnych jeszcze na długo.